Znajdź swój

rozmiar

Producenci

Strona główna > Marki

Juzo – niemiecka firma rodzinna z siedzibą w Aichach w Bawarii oraz w Ohio –

może poszczycić się 100-letnią tradycją w produkowaniu pomocy medycznych. Przedsiębiorstwo  jest jednym z czołowych producentów w branży medycznej zajmującym się projektowaniem i wytwarzaniem wysokospecjalistycznych środków wspomagających procesy leczenia, a szczególnie tych wykorzystywanych w kompresjoterapii. Są to produkty pomagające w dolegliwościach żylnych, terapii obrzęków, w leczeniu blizn, a także przeznaczone dla osób uprawiających sport wyczynowy i w profilaktyce.

Zapewniają one wsparcie w takich obszarach jak limfologia, flebologia i pielęgnacja blizn oraz ortopedia. 

Ogromne doświadczenie marki oraz korzystanie z najnowocześniejszych technologii pozwala na produkcję doskonałej gatunkowo odzieży uciskowej, stabilizatorów oraz ortez. 

Filozofia marki Juzo w połączeniu z nowoczesnością 

Motto marki Juzo to „Freedom in Motion”. Twórcą filozofii marki jest jej założyciel Hans Julius Zorn, dla którego sensem życia było pomaganie innym. Działalność firmy opiera się na idei tworzenia produktów, które łagodzą dolegliwości i poprawiają jakość życia.  

Marka Juzo przestrzega najwyższych standardów jakości „made in Germany”. Pozwala na to połączenie komputerowo sterowanych maszyn dziewiarskich do wyrobów dzianin okrągło i płaskodzianych z nowoczesnymi cyfrowymi technologiami, wspomagającymi szycie oraz farbowanie.

Wiele czynności podczas procesów produkcyjnych wykonują pracownicy obdarzeni prawdziwym kunsztem rzemieślniczym. Zajmują się np. farbowaniem wzorów batikowych z kolekcji Juzo Batik Collection. Dzięki temu każdy medyczny wyrób uciskowy jest barwiony indywidualnie, stanowi prawdziwy unikat o najwyższej jakości. Proces nienagannego wygładzania szwów w wyrobach dzianinowych czy przeszywanie obrzeży samonośnych, zapewniające indywidualne przyjemne dopasowanie to kolejne elementy składające się na pierwszorzędną jakość wyrobów marki.

Misja firmy i rozwój firmy Juzo

Celem firmy Juzo jest ciągłe poszukiwanie rozwiązań dających jak największe zadowolenie klientów. Jest to możliwe dzięki doskonałej synergii wysokogatunkowych materiałów, nowoczesnych technologii oraz pasji i dbałości o detale prezentowanych przez wykwalifikowanych pracowników.

W 1980 roku firma Juzo zapoczątkowała podbój rynku amerykańskiego, dzięki otwarciu Juzo Inc w Cuyahoga Falls w stanie Ohio.

Marka Juzo jest głęboko zaangażowana w poszerzanie horyzontów w ramach Akademii Juzo. Dzieli się swoją bogatą wiedzą w trakcie organizowanych kongresów, sympozjów czy seminariów.

Od 2010 r. firma Juzo swoją wiedzę w zakresie fizjologii i terapii klientów przekłada na medycynę weterynaryjną. W ramach EquiCrown produkuje stabilizatory uciskowe dla koni.

Dla firmy Juzo istotny jest zrównoważony rozwój, dlatego wykorzystuje w procesie produkcji zasoby naturalne. Recykling w procesie farbowania, wydajny system energetyczny napędzany gazem ziemnym, instalacje solarne i turbiny wiatrowe to dbanie o ochronę środowiska.

Produkty firmy Juzo posiadają certyfikat jakości produktów tekstylnych „Oeko-Tex Standard 100”. Uciskowe pończochy medyczne firmy spełniają wymogi przepisów RAL.

Made with pride by Expansio