Znajdź swój

rozmiar

Rajstopy przeciwżylakowe

Strona główna > Kompresja lecznicza > Rajstopy przeciwżylakowe

Jakiego produktu kompresyjnego szukasz?

Zaznacz jedną, lub kilka opcji, a my pomożemy Ci znaleźć idealny dla Ciebie produkt.

Resetuj filtry

1
2
3
...
11

Rajstopy uciskowe na żylaki

Rajstopy uciskowe na żylaki są produktem skierowanym zarówno do kobiet, jak i do mężczyzn. W składzie rajstop znajduje się głównie poliamid i elastan – materiały, które zapewniają dopasowanie i optymalny ucisk. Po rajstopy przeciwżylakowe można sięgnąć w celach profilaktycznych, a także w terapii lekkich, średnio zaawansowanych i zaawansowanych chorób żylakowych.

Półrajstopy przeciwżylakowe a rajstopy uciskowe

Rajstopy na żylaki wyglądem przypominają tradycyjne rajstopy, lecz znacząco różnią się pod względem zastosowanych materiałów i technologii. Z kolei półrajstopy przeciwżylakowe stanowią nowoczesną alternatywę dla rajstop i mogą występować w wersji pojedynczej lub podwójnej. Pojedyncze półrajstopy przeciwżylakowe to rajstopy zakładane na jedną nogę, natomiast półrajstopy podwójne przeznaczone są na obie nogi i połączone zapinanym paskiem, którego ucisk można regulować.

Markowe rajstopy przeciwżylakowe profilaktyczne i lecznicze

Profilaktyczne rajstopy na żylaki cechują się niewielkim uciskiem i mogą być stosowane jako środek zapobiegawczy w profilaktyce obrzęków i żylaków. Wyróżniamy także rajstopy lecznicze, które dzielimy na 3 klasy kompresji:

1 klasa (18-23 mmHg) – rajstopy uciskowe na żylaki dla osób odczuwających zmęczenie i ciężkość nóg oraz cierpiących na łagodne żylaki bez znacznego obrzęku. Mogą być także stosowane w profilaktyce zakrzepicy i zatorowości oraz podczas podróży.

2 klasa (23-32 mmHg) – rajstopy na żylaki z łagodnym obrzękiem, zakrzepicę żylną, zespół pozakrzepowy, obrzęki pourazowe oraz w stanach pooperacyjnych. Polecane również w terapii wygojonego owrzodzenia żylnego oraz profilaktyce zakrzepicy, zespołu pozakrzepowego i obrzęków.

3 klasa (34-46 mmHg) – rajstopy przeciwżylakowe adresowane do kobiet i mężczyzn z wyraźnymi żylakami, ciężkim obrzękiem, przewlekłą niewydolnością żylną, aktywnymi i nawracającymi owrzodzeniami, obrzękami limfatycznymi oraz obrzękami pourazowymi.

Rajstopy na żylaki dla kobiet w ciąży

Profilaktyczne i lecznicze rajstopy przeciwżylakowe doskonale sprawdzają się w czasie ciąży, kiedy to kończyny dolne kobiety narażone są na dodatkowe obciążenia. Aby zapobiec lub złagodzić żylaki i obrzęk, sięgnij po profesjonalne rajstopy lub półrajstopy przeciwżylakowe dla kobiet w ciąży – dostępne w trzech klasach kompresji.
Made with pride by Expansio