Znajdź swój

rozmiar

Pomoc

Strona główna > Pomoc > Procedura zwrotu
Procedura zwrotu

PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY

Zgodnie ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta, Konsument, który zawarł umowę na odległość może w terminie 14 dni od dnia otrzymania zakupionego towaru, odstąpić od umowy bez podawania przyczyny, składając oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia na adres pocztowy Sprzedawcy lub adres poczty elektronicznej: kontakt@kompresyjni.pl.

Zwracany towar prosimy niezwłocznie odesłać na adres: Kompresyjni.pl, ul. Słowackiego 18, 63-810 Borek Wlkp, jednak nie później niż w terminie 14 dni od dnia odstąpienia od umowy. 

 Konsumentowi nie przysługuje prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość gdy:

- zakupione produkty są rzeczami nieprefabrykowanymi, wyprodukowanymi według specyfikacji Konsumenta lub służące zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb (art. 38 pkt 3 Ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach Konsumenta). Informacja o braku prawa odstąpienia od umowy i zwrotu towaru z ww. przyczyny jest każdorazowo zawarta w opisie zamawianego produktu.

- zakupione produkty są rzeczami dostarczanymi w zapieczętowanym opakowaniu, których po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych (art. art. 38 pkt 5 Ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach Konsumenta), jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu.

-  prawo odstąpienia od Umowy sprzedaży nie przysługuje Konsumentowi w odniesieniu do wyrobów medycznych w rozumieniu Ustawy z dn. 20.05.2010 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2010.107.679 z póź. zm.) ze względu na ochronę zdrowia i ze względów higienicznych, tj. kiedy Towar został odpakowany i przymierzony przez Klienta.

Konsument może skorzystać ze wzoru Formularza odstąpienia od Umowy, lub złożyć to oświadczenie w każdy inny zgodny z przepisami prawa sposób.

 

Pobierz: Formularz odstąpienia od umowy i zwrotu towaru

 

Konsument w związku ze skorzystaniem z prawa odstąpienia od umowy sprzedaży zawartej na odległość ponosi bezpośrednie koszty zwrotu produktu do Sprzedawcy.

Nie znalazłeś odpowiedzi?
Napisz lub zadzwoń do nas.
Made with pride by Expansio