Znajdź swój

rozmiar

Pończochy przeciwżylakowe

Strona główna > Kompresja lecznicza > Pończochy przeciwżylakowe

Jakiego produktu kompresyjnego szukasz?

Zaznacz jedną, lub kilka opcji, a my pomożemy Ci znaleźć idealny dla Ciebie produkt.

Resetuj filtry

ARIES Avicenum 360 MICRO Pończochy uciskowe CCL2
bestseller

dostępne kolory:

133,90 zł
1
2
3
...
10

Pończochy uciskowe na żylaki

Pończochy na żylaki dzielimy na profilaktyczne oraz lecznicze. Te pierwsze polecane są osobom pragnącym zapobiegać żylakom, obciążonym skłonnościami dziedzicznymi do ich powstawania. Pończochy przeciwżylakowe profilaktyczne charakteryzują się słabym uciskiem, poniżej 18 mmHg. Od 18 mmHg zaczynają się pończochy lecznicze, które stosowane są w terapii łagodnych, średnio zaawansowanych i zaawansowanych chorób żylakowych. W zależności od stopnia zaawansowania dolegliwości wyróżniamy lecznicze pończochy przeciwżylakowe 1, 2 i 3 klasy ucisku.

Skuteczne pończochy przeciwżylakowe dla mężczyzn i kobiet

Mimo że w naszej kulturze pończochy kojarzone są z produktami damskimi, zupełnie inne zasady obowiązują w przypadku pończoch leczniczych, które są produktami unisex – przeznaczonymi zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Pończochy przeciwżylakowe dla mężczyzn i kobiet dostępne w naszej ofercie pochodzą od najlepszych producentów pończoch uciskowych – m.in Sigvaris i Aries. Uciskowe pończochy 1, 2 i 3 klasy kompresji składają się z poliamidu i elastanu, a w niektórych modelach dodano także bawełnę i nylon. Dzięki wysokiej zawartości elastanu pończochy samonośne uciskowe idealnie dopasowują się do nogi i nie zsuwają się, zapewniając komfort użytkowania. Niektóre pończochy samonośne na żylaki mogą być bezpiecznie stosowane przez alergików oraz osoby o wrażliwej skórze, a za sprawą mieszanki najwyższej jakości włókien możliwe jest utrzymanie optymalnej temperatury, dlatego są to najlepsze pończochy uciskowe na lato i zimę. W naszej ofercie znajdziesz zarówno pończochy przeciwżylakowe bez palców, jak i z palcami zamkniętymi.

Kiedy warto sięgnąć po pończochy uciskowe na żylaki?

Po pończochy kompresyjne może sięgnąć każda osoba zmagająca się z ciężkimi i zmęczonymi nogami, obrzękami lub żylakami. W zależności od indywidualnych objawów do wyboru są przeciwżylakowe pończochy 1, 2 i 3 klasy ucisku, które mają zróżnicowane działanie.

CCL 1 (18-23 mmHg) – 1 klasa ucisku

Pończochy uciskowe na żylaki przeznaczone dla osób zmagających się z uczuciem ciężkości i zmęczeniem nóg oraz łagodnymi żylakami bez znacznego obrzęku (także w czasie ciąży). Pończochy antyżylakowe 1 klasy ucisku polecane są także w profilaktyce zakrzepicy i zatorowości u pacjentów unieruchomionych oraz w profilaktyce podczas podróżowania.

CCL 2 (23-32 mmHg) – 2 klasa ucisku

Pończochy przeciwżylakowe 2 klasy adresujemy do osób cierpiących na żylaki z łagodnym obrzękiem, wyraźne żylaki ciążowe, zakrzepicę żylną, przewlekłą niewydolność żylną i zespół pozakrzepowy. Pończochy medyczne uciskowe – 2 klasa kompresji przyniosą także ulgę osobom po zabiegach chirurgii żył, ablacji termicznej i skleroterapii, sprawdzą się w profilaktyce zakrzepicy żył głębokich i zespołu pozakrzepowego oraz złagodzą obrzęk pourazowy.

CCL 3 (34-46 mmHg) – 3 klasa ucisku

Lecznicze pończochy przeciw żylakom 3 klasy kompresji przeznaczone są dla kobiet i mężczyzn z zaawansowaną przewlekłą chorobą żylną, silnym obrzękiem, zmianami skórnymi, obrzękiem limfatycznym, żylakami wtórnymi, zaawansowanym zapaleniem żył i nawracającymi owrzodzeniami.

Jak dobrać odpowiedni rozmiar?

Dzięki rozbudowanej tabeli pomiarowej możesz dobrać w pełni dopasowane pończochy antyżylakowe online bez wychodzenia z domu. Warto pamiętać, by pomiarów dokonać rano, tuż po przebudzeniu, w pozycji stojącej. Tabela rozmiarów znajduje się na stronie każdego produktu. Aby wybrać odpowiedni rozmiar, należy zmierzyć długość nogi oraz obwody: uda, środka uda, okolicy pod kolanem, łydki w najszerszym miejscu oraz okolicy nad kostką w najwęższym miejscu. Dokładne wskazówki pomiarów znajdziesz w Tabeli Rozmiarów, dzięki której z łatwością dobierzesz dopasowane pończochy uciskowe na żylaki. Cena poszczególnych produktów zależy od klasy kompresji lub producenta.

Przed zakupem zapoznaj się ze względnymi i bezwzględnymi przeciwwskazaniami do noszenia pończoch uciskowych. Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące naszych produktów lub nie wiesz, które pończochy samonośne przeciwżylakowe będą dla Ciebie najlepsze, skontaktuj się nami telefonicznie lub mailowo.

Made with pride by Expansio