Znajdź swój

rozmiar

Skarpety medyczne

Strona główna > Kompresja lecznicza > Skarpety medyczne

Jakiego produktu kompresyjnego szukasz?

Zaznacz jedną, lub kilka opcji, a my pomożemy Ci znaleźć idealny dla Ciebie produkt.

Resetuj filtry

Skarpety Kompresyjne - Przeciwżylakowe

Każdy z nas zna to uczucie, kiedy po zakończeniu długiej podróży nogi są opuchnięte i obolałe. To efekt długotrwałego przebywania w pozycji siedzącej – dochodzi wtedy do zaburzeń pracy układu krążenia, a my czujemy się, jakbyśmy przeszli setki kilometrów, mimo że podróżowaliśmy w komfortowych warunkach. Wszystkim osobom podróżującym samolotami, samochodami, pociągami i innymi środkami komunikacji, które szukają skutecznego sposobu na poprawę krążenia w czasie podróży, polecamy markowe skarpety uciskowe na żylaki, które wspierają pracę układu krążenia i zapobiegają obrzękom, żylakom oraz zakrzepicy.

Jak działają skarpety przeciwzakrzepowe?

Wielogodzinny brak ruchu i przebywanie w pozycji siedzącej prowadzą do spowolnienia przepływu prądu zwrotnego krwi do serca, wskutek czego może dojść do powstawania skrzepów krwi w żyłach. Jeśli dojdzie do blokującego przepływ krwi zamknięcia naczyń, mamy do czynienia z zakrzepicą, chorobą mogącą prowadzić do zatoru płucnego. Aby zapobiec tym niebezpiecznym dla zdrowia i życia dolegliwościom, warto pamiętać, by przed podróżą zaopatrzyć się nie tylko w paszport i strój kąpielowy, lecz także w wysokiej jakości skarpety kompresyjne, które dozują ucisk, przyspieszając transport powrotny krwi do serca i zapobiegając zakrzepicy. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości materiałów wyróżniających się elastycznością, skarpetki uciskowe na żylaki idealnie dopasowują się do nogi, zapewniając zdrowy ucisk, który stopniowo zmniejsza się w kierunku kolana. Do dodatkowych zalet skarpet kompresyjnych należą także ich właściwości antybakteryjne i termoregulacyjne, które zapewniają najwyższy komfort podróży.

Skarpetki uciskowe do samolotu

Wielogodzinna podróż w pozycji siedzącej szkodzi naszym nogom, sprawiając, że stają się one obolałe i opuchnięte, jak po długiej wędrówce. Skarpety kompresyjne do samolotu wyglądają jak normalne skarpetki, lecz mają właściwości lecznicze, dzięki czemu zapobiegają problemom z krążeniem, obrzękom i bólom nóg. Podróże są wspaniałe, lecz najczęściej wiążą się z koniecznością spędzania wielu godzin w pozycji siedzącej i uniemożliwiają rozprostowanie nóg. Niezależnie od tego, czy latasz często, czy też sporadycznie wybierasz się w podróż, skarpety uciskowe do samolotu przyniosą ci ulgę i sprawią, że przelot będzie komfortowy.

Skarpety lecznicze dla kobiet w ciąży

Obrzęki nóg i żylaki bardzo często pojawiają się u kobiet ciężarnych. Wynika to z faktu, że w krótkim czasie przybywa nam kilogramów, a nasze nogi muszą radzić sobie z dodatkowym obciążeniem. Aby cieszyć się pięknymi nogami w trakcie i po ciąży oraz zapobiec uciążliwym obrzękom, warto zamienić ulubione „stópki” na specjalistyczne skarpety lecznicze. Na co dzień możesz również wybierać bardziej kobiece produkty uciskowe, takie jak podkolanówki czy pończochy, które również znajdziesz w naszej ofercie.

Skarpety kompresyjne dla kierowców

Coraz więcej osób prowadzi siedzący tryb życia, który może i jest wygodny, lecz sprzyja rozwojowi żylaków. Szczególnie narażeni na chorobę żylakową są zawodowi kierowcy, którzy spędzają wiele godzin w pozycji siedzącej i nie mogą zrobić sobie przerwy w dowolnej chwili. Aby chronić zdrowie swoich nóg, wybierz skarpety kompresyjne, które sprawią, że nie będziesz odczuwać ciężkości nóg nawet po wielu godzinach jazdy. Skarpety przeciwżylakowe są najczęściej wybierane przez mężczyzn, którzy szukają produktu leczniczego w klasycznej formie. Oprócz skarpet panowie mogą także wybierać pończochy i podkolanówki dostępne w neutralnych kolorach.

Czy skarpety kompresyjne lecznicze można nosić na co dzień?

Tak! Podobnie jak inne produkty uciskowe, takie jak pończochy czy podkolanówki, również skarpety kompresyjne lecznicze mogą być używane na co dzień. Zmieniając zwykłe skarpetki na skarpety przeciwżylakowe, dajesz swoim nogom to, co dla nich najlepsze. Skarpety kompresyjne, które zapobiegają żylakom, obrzękom i zakrzepicy, zabierz ze sobą nie tylko w długą podróż, lecz także do pracy, do kina czy na wieczór z przyjaciółmi i zapewnij swoim nogom lekkość, o jakiej od dawna marzyłeś!

Made with pride by Expansio