Znajdź swój

rozmiar

Dla kogo są produkty kompresyjne?

Strona główna > Blog > Dla kogo są produkty kompresyjne?
Data publikacji:Czy odzież kompresyjną powinny nosić tylko osoby z żylakami? Nic bardziej mylnego! To mit, który nie ma nic wspólnego z prawdą. Produkty uciskowe zdobywają co raz większą popularność u osób, które dbają o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Występują w wielu wersjach z różną strukturą materiału i coraz większej gamie kolorystycznej. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie, nie tylko do noszenia na co dzień, ale także na specjalne okazje.

Kto zatem powinien skorzystać z tych odzieży kompresyjnej? Przeczytaj, aby dowiedzieć się więcej!

Produkty uciskowe są Ci potrzebne jeśli…

1. PODRÓŻUJESZ

Loty samolotem, a także długie podróże pociągiem lub samochodem mogą powodować obrzęki nóg, zastoje krwi, a także zwiększać ryzyko zakrzepicy żył głębokich. W takich sytuacjach odzież kompresyjna okazuje się być zbawienna.

Nawet jeśli nie masz problemów z krążeniem, mając przed sobą lot samolotem lub długą podróż samochodem pamiętaj o założeniu odzieży kompresyjnej! Kompresja w podkolanówkach tj. MEDI TRAVEL, czy JOBST TRAVEL pomaga w utrzymaniu prawidłowego przepływu krwi i zapobiega tworzeniu się zakrzepów.

Osoby o podwyższonym ryzyku zakrzepicy, takie jak: osoby z nadwagą, palacze, osoby z chorobami serca lub osoby, które już miały zakrzepicę powinny przed każdą podróżą zaopatrzyć się w podkolanówki kompresyjne np. MEDI FOR MEN (wersja dla mężczyzn) lub MEDI ELEGANCE (wersja dla kobiet) lub sięgnąć po pończochy np. SIGVARIS COTTON.

2. CIERPISZ NA PROBLEMY UKŁADU KRĄŻENIA

Produkty uciskowe są znakomite dla osób borykających się z problemami krążenia. Kompresja pomaga poprawić przepływ krwi w naczyniach, zapobiegając zastojom i żylakom. Tym ostatnim często towarzyszy obrzęk nóg, który może być bolesny i utrudniać codzienne funkcjonowanie. Odzież kompresyjna pomaga zmniejszyć obrzęki poprzez wspomaganie drenażu limfatycznego i zwiększanie przepływu krwi.

Osoby z problemami układu krążenia znajdują ogromną ulgę w noszeniu podkolanówek, pończoch lub rajstop kompresyjnych w pierwszym lub drugim stopniu kompresji. Najbardziej polecanymi dla nich produktami są m.in. podkolanówki firmy VENOFLEX SECRET (wersja dla kobiet) lub ELEGANCE (wersja dla mężczyzn), pończochy SIGVARIS TOP FINE SELECT i rajstopy MEDI COMFORT.

3. JESTEŚ PO OPERACJI

Pończochy przeciwzakrzepowe są często przepisywane pacjentom po operacjach, którzy przez jakiś czas będą przechodzić rekonwalescencję w pozycji leżącej. Ucisk kontrolowany przez pończochy pomaga w zapobieganiu powstawaniu zakrzepów i wspomaga szybszą regenerację. Występują one w 1 stopniu tj.: MEDI THROMBEXIN oraz 2 stopniu ucisku MEDI STRUVA.

Zakrzepica może być poważnym zagrożeniem dla zdrowia. W wielu przypadkach zakrzepy przenoszą się z nóg do innych części ciała, takich jak płuca, co prowadzi do powstania zatorów. Pończochy przeciwzakrzepowe stosuje się w celu zapobiegania tworzeniu się owych zakrzepów poprzez poprawę krążenia krwi w nogach i redukcję zastoju.

4. JESTEŚ W CIĄŻY

Kobiety w ciąży często odczuwają dyskomfort związany z obrzękami nóg, bólami kręgosłupa oraz innymi dolegliwościami związanymi z ciążą. Wszystko to spowodowane jest wzrostem wagi, zwiększeniem objętości krwi, a także zmianami hormonalnymi, które prowadzą do problemów z krążeniem oraz obrzęków.

W takiej sytuacji noszenie odzieży kompresyjnej może przynieść wiele korzyści.

Rajstopy JOBST OPAQUE i pończochy kompresyjne SIGVARIS MAGIC przynoszą ulgę, redukując dyskomfort i zmęczenie nóg oraz pomagając w utrzymaniu prawidłowego krążenia.

Dodatkowo, noszenie produktów uciskowych w ciąży redukuje ryzyko powstawania żylaków. Ciąża zwiększa obciążenie naczyń krwionośnych, a to może prowadzić do ich poszerzenia i powstania żylaków. Warto więc ubierać odzież kompresyjną profilaktycznie, jeszcze przed pojawieniem się pierwszych oznak problemów.  

5. MASZ SIEDZĄCY LUB STOJĄCY TRYB ŻYCIA

Dla osób, które spędzają wiele godzin na stojąco lub wykonują pracę siedzącą, produkty uciskowe mogą okazać się zbawienne. Rajstopy np. VENOFLEX INCOGNITO ABSOLU , legginsy RELAXSAN 140 Z MIKROFIBRĄ, czy podkolanówki kompresyjne MEDI DUOMED zapewniają ulgę, poprawiając krążenie i zmniejszając uczucie ciężkości w nogach. Dzięki nim poprawisz swój komfort i wydolność nóg podczas pracy.

Długotrwałe obciążenie nóg, zwłaszcza w przypadku pracy stojącej, zwiększa ryzyko wystąpienia żylaków. Można temu zapobiec ubierając profilaktycznie produkty tj. podkolanówki SIGVARIS DELILAH, czy rajstopy SOLIDEA 140 SHEER, które wspierają naczynia krwionośne i zapobiegają ich nadmiernemu rozszerzaniu się.

6. UPRAWIASZ SPORT

Produkty uciskowe są niezastąpione dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Kompresja wpływa na lepsze krążenie krwi, dzięki czemu mięśnie otrzymują więcej tlenu i składników odżywczych. To przekłada się na szybszą regenerację po treningu, zmniejszenie bolesności mięśniowej oraz poprawę czasu regeneracji po treningu lub zawodach. Do tego idealnie nadadzą się CEP SPODNIE REGENERACYJNE DAMSKIE lub MĘSKIE.

Wśród asortymentu produktów sportowych znajdują się również m.in. opaski na łydki np. CEP OPASKI NA ŁYDKI oraz uda tj. ROYAL BAY opaski na uda, skarpety krótkie CEP 4.0 i podkolanówki JOBST SPORT.

Oprócz wszystkich w/w zalet produkty kompresyjne zapewniają również wsparcie i stabilizację mięśni, ścięgien i stawów, co może pomóc w zapobieganiu kontuzjom i urazom.


Odzież kompresyjna może przynieść korzyści wielu różnym grupom osób. Niezależnie od tego, czy jesteś osobą, która często lata samolotem, kobietą w ciąży, pracownikiem siedzącym za biurkiem 8 godzin dziennie, sportowcem dążącym do poprawy swojej kondycji czy po prostu chcesz zwiększyć komfort swojego życia- odzież kompresyjna może być doskonałym wsparciem. Pomaga ona utrzymać zdrowe krążenie krwi, redukować obrzęki, zapobiegać zakrzepom, a także łagodzić ból mięśni i stawów.

< poprzednia strona następna strona >
Udostępnij:
Produkty powiązane

MEDI TRAVEL Podkolanówki uciskowe dla kobiet profilaktyczne

MEDI TRAVEL Podkolanówki uciskowe dla mężczyzn profilaktyczne

JOBST OPAQUE Rajstopy uciskowe dla kobiet w ciąży CCL1

JOBST OPAQUE Rajstopy uciskowe dla kobiet w ciąży CCL2

MEDI TRAVEL Podkolanówki uciskowe dla kobiet profilaktyczne

MEDI TRAVEL Podkolanówki uciskowe dla mężczyzn profilaktyczne

JOBST OPAQUE Rajstopy uciskowe dla kobiet w ciąży CCL1

JOBST OPAQUE Rajstopy uciskowe dla kobiet w ciąży CCL2

Made with pride by Expansio