Znajdź swój

rozmiar

Dlaczego odzież uciskowa jest ważna po operacjach plastycznych?

Strona główna > Blog > Dlaczego odzież uciskowa jest ważna po operacjach plastycznych?
Data publikacji:

Pooperacyjna odzież uciskowa to zaawansowane technologicznie produkty, które w znacznym stopniu mogą wpływać na proces rekonwalescencji i efekty operacji plastycznych. Firmy oferują odzież uciskową praktycznie na każdą część ciała. W przypadku operacji plastycznych, takich jak liposukcja, lifting twarzy, powiększanie i redukcja piersi używanie odzieży uciskowej jest niezbędnym elementem opieki pooperacyjnej.

Najważniejsze korzyści stosowania odzieży uciskowej po operacjach plastycznych

Noszenie medycznej odzieży uciskowej to bardzo ważny czynnik wpływający na rekonwalescencję po operacjach plastycznych. Profesjonalna odzież uciskowa skutecznie minimalizuje obrzęki, przyspiesza gojenie i zmniejsza ryzyko powikłań. W dużej mierze odpowiada również za końcowy efekt operacji. Odpowiednio dobrana odzież uciskowa przede wszystkim stabilizuje zmiany chirurgiczne po zabiegach modelowania sylwetki, pozwala zachować pożądany kształt ciała i zapewnia optymalne rezultaty. Jakie są najważniejsze zalety jej stosowania?

Równomierny nacisk na operowany obszar pomaga zmniejszyć gromadzenie się płynów, minimalizując pooperacyjny obrzęk i siniaki oraz przyspieszając proces gojenia.

Delikatny i jednolity nacisk wywierany przez odzież uciskową poprawia krążenie krwi w obszarze poddanym zabiegowi, co pozwala na lepsze dotlenienie i dostarczenie składników odżywczych do gojących się tkanek.

Odzież uciskowa pomaga w modelowaniu ciała w fazie pooperacyjnej. Zapewnia wsparcie dla operowanych tkanek i pomaga im zachować pożądany kształt.

Poprawiając przepływ krwi, odzież uciskowa może zmniejszyć ryzyko pooperacyjnych powikłań zakrzepowo-zatorowych.

Odzież uciskowa zapewnia komfort i wsparcie podczas fazy rekonwalescencji. Może też sprawić, że ból pooperacyjny będzie mniej dotkliwy podczas śmiechu czy kaszlu, szczególnie po operacji piersi i liftingu ciała.

Odzież uciskowa nie może całkowicie zapobiec bliznowcom, jednak wywierany przez nią nacisk może pomóc w zmniejszeniu nadmiernego tworzenia się tkanki bliznowatej, co prowadzi do płaskich i mniej widocznych blizn.

Odzież uciskowa stanowi dodatkową warstwę ochronną dla pooperacyjnych obszarów ciała przed bakteriami i urazami fizycznymi.Jaką odzież uciskową wykorzystuje się najczęściej?

Odzież uciskowa to bardzo różnorodna grupa produktów przeznaczonych na różne partie ciała dla kobiet i mężczyzn. Znajdziesz biustonosze i kamizelki kompresyjne, pasy brzuszno-biodrowe, legginsy i opaski na twarz. Po operacji powiększania, pomniejszania lub rekonstrukcji biustu należy bezwzględnie zainwestować w biustonosz kompresyjny, który chroni piersi już od pierwszych dni po operacji i pomaga w odpowiednim uformowaniu gruczołów piersiowych. Biustonosz kompresyjny podtrzymuje i unieruchamia piersi oraz pomaga w kształtowaniu ich konturów. Również w przypadku liposukcji, potocznie zwanej odsysaniem tłuszczu, należy zaopatrzyć się w odpowiednią odzież uciskową. Najczęściej zabieg ten wykonuje się w obszarze brzucha, bioder, pośladków, ud i ramion. W ofercie firm znajdziesz pas brzuszno-biodrowy, body uciskowe, legginsy kompresyjne`, specjalne kombinezony, odzież po liposukcji ramion oraz opaski po liftingu i liposukcji twarzy.

Medyczna odzież uciskowa do zadań specjalnych

Medyczna odzież uciskowa ma szereg pozytywnych właściwości. Dzięki niej efekt operacji plastycznych zostaje utrwalony i skraca się czas rekonwalescencji pacjenta. Tkanina takiej odzieży musi być elastyczna i wytrzymała, ale również higieniczna i przyjazna dla skóry. Pooperacyjną odzież uciskową w pierwszych tygodniach po operacji należy nosić przez całą dobę, później można skracać czas jej noszenia, wiele jednak zależy od rozległości zabiegu i stanu skóry pacjenta. Warto również pamiętać, że dobór odpowiedniej odzieży kompresyjnej powinien zawsze przebiegać pod okiem chirurga wykonującego zabieg.

< poprzednia strona następna strona >
Udostępnij:
Produkty powiązane

SIGVARIS AESTHETIC Biustonosz kompresyjny (po operacji piersi)

SIGVARIS AESTHETIC Kamizelka kompresyjna męska (po operacji piersi)

SIGVARIS AESTHETIC Legginsy kompresyjne (po liposukcji) CCL1

SIGVARIS AESTHETIC Opaska na twarz (po liftingu i liposukcji)

SIGVARIS AESTHETIC Biustonosz kompresyjny (po operacji piersi)

SIGVARIS AESTHETIC Kamizelka kompresyjna męska (po operacji piersi)

SIGVARIS AESTHETIC Legginsy kompresyjne (po liposukcji) CCL1

SIGVARIS AESTHETIC Opaska na twarz (po liftingu i liposukcji)

Made with pride by Expansio