Znajdź swój

rozmiar

Adaptacyjna odzież uciskowa – Innowacyjne rozwiązanie w terapii obrzęków limfatycznych.

Strona główna > Blog > Adaptacyjna odzież uciskowa – Innowacyjne rozwiązanie w terapii obrzęków limfatycznych.
Data publikacji:


Adaptacyjna odzież uciskowa to rodzaj odzieży kompresyjnej, która dostosowuje się do potrzeb użytkownika w zakresie ucisku. Ten rodzaj odzieży wykorzystuje zaawansowaną technologię i materiały, dzięki którym łatwo dopasować kompresję do stanu i aktywności pacjenta. Właściwy stopień kompresji osiąga się za pomocą odpowiedniego zapięcia na rzepy. Można go zmieniać i korygować w zależności od aktualnych potrzeb.

Nieelastyczna odzież uciskowa, czyli wrapy kompresyjne

Adaptacyjna odzież uciskowa sprawdzi się wszędzie tam, gdzie pacjent ma trudności z założeniem standardowej odzieży uciskowej. To doskonałe rozwiązanie, jeśli chodzi o redukcję obrzęków limfatycznych oraz w przypadku przewlekłej niewydolności żylnej. Wśród adaptacyjnej odzieży uciskowej znajdziesz specjalistyczne produkty na górne i dolne kończyny: nieelastyczne podkolanówki uciskowe, odzież na udo i kolano, część na stopę i kostkę, pończochy i rękawy z regulowanym uciskiem. Adaptacyjną odzież uciskową można stosować zamiast bandaży kompresyjnych, które są dość uciążliwe, jeśli chodzi o zakładanie. Wrapy kompresyjne to proste i wygodne rozwiązanie, które posiada bardzo wiele zalet:

Adaptacyjna odzież uciskowa dostosowuje się do ruchów i aktywności użytkownika. Podczas jego aktywności zapewnia silny ucisk, wspierając i stabilizując mięśnie, natomiast podczas spoczynku łagodzi ucisk, zapewniając wygodę i swobodę ruchu. W przypadku zmiany obrzęku można również bez problemu dopasować poszczególne segmenty odzieży do zmieniającego się obwodu kończyny.

Dzięki specjalnym kartom pomiarowym można w bardzo prosty sposób przeprowadzić kontrolowanie ucisku terapeutycznego. Materiał, z którego taka odzież jest wykonana, pozwala na precyzyjne ustawienie odpowiedniego stopnia ucisku. Przykładowo nieelastyczna podkolanówka na rzepy Sigvaris Compreflex Standard może zapewnić trzy stopnie kompresji.

Adaptacyjną odzież uciskową można stosować zamiast uciskowych bandaży, ale o wiele łatwiej się ją zakłada i zdejmuje. Specjalnie dobrany materiał o właściwościach antybakteryjnych i oddychających zapewnia komfort noszenia przez całą dobę. W zestawie znajduje się również specjalna odzież bawełniana, która służy do ochrony skóry.

W przypadku adaptacyjnej medycznej odzieży uciskowej istnieje możliwość łączenia poszczególnych produktów. Marka Medi oferuje adaptacyjną odzież uciskową na udo i kolano, piętę i kostkę oraz podudzie. Dzięki produktom Medi Circaid Juxtafix można stworzyć profesjonalny opatrunek na całej kończynie, który jest o wiele prostszy i wygodniejszy od klasycznego bandażowania. Taki produkt łatwo się zakłada, umożliwiając uzyskanie kompresji pierwszego, drugiego lub trzeciego stopnia.

Kiedy stosujemy adaptacyjną odzież uciskową?

Adaptacyjna odzież uciskowa nadaje się do terapii obrzęków limfatycznych i lipidowych, sprawdzi się również przy obrzękach związanych z niewydolnością żylną. To doskonała propozycja dla wszystkich osób, które mają problem z zakładaniem standardowych produktów uciskowych, a potrzebują specjalistycznej medycznej odzieży uciskowej. Adaptacyjna odzież uciskowa redukuje obrzęki i poprawia krążenie limfy, stanowiąc doskonałe wsparcie przy obrzękach oraz przewlekłej niewydolności żylnej. To doskonała alternatywa dla klasycznych bandaży. Należy jednak pamiętać, że stosowanie medycznej odzieży uciskowej powinno zawsze przebiegać pod kontrolą lekarza.

< poprzednia strona następna strona >
Udostępnij:
Produkty powiązane

SIGVARIS COMPREFLEX STANDARD Nieelastyczna podkolanówka uciskowa (na rzepy)

SIGVARIS COMPREBOOT STANDARD Część na stopę i kostkę (na rzepy)

MEDI CIRCAID JUXTAFIX Essentials nieelastyczna podkolanówka uciskowa

MEDI CIRCAID JUXTAFIX Premium część na stopę, piętę i kostkę

SIGVARIS COMPREFLEX STANDARD Nieelastyczna podkolanówka uciskowa (na rzepy)

SIGVARIS COMPREBOOT STANDARD Część na stopę i kostkę (na rzepy)

MEDI CIRCAID JUXTAFIX Essentials nieelastyczna podkolanówka uciskowa

MEDI CIRCAID JUXTAFIX Premium część na stopę, piętę i kostkę

Made with pride by Expansio