Znajdź swój

rozmiar

Za gorąco na podkolanówki kompresyjne? Zobacz jak nosić kompresję latem.

Strona główna > Blog > Za gorąco na podkolanówki kompresyjne? Zobacz jak nosić kompresję latem.
Data publikacji:

Latem chętnie sięgamy po lekkie i zwiewne ubrania, odsłaniamy nogi i zakładamy otwarte buty. Jednak osoby borykające się z problemami żylnymi nie powinny w tym czasie rezygnować z pończoch czy podkolanówek uciskowych. Wysokie temperatury sprzyjają obrzękom i uczuciu ciężkości nóg, dlatego latem warto kontynuować terapię. Na szczęście istnieje wiele produktów kompresyjnych, które z powodzeniem można nosić także w upalne dni.

Podkolanówki kompresyjne na cieplejsze dni

W ofercie wielu firm znajdziesz specjalne modele odzieży uciskowej przeznaczonej na letnie upały. W sytuacji, gdy borykamy się z problemem niewydolności żylnej, nie warto w tym czasie rezygnować z produktów uciskowych. Upały mogą potęgować uczucie zmęczonych nóg i doprowadzać do zwiększenia obrzęków, a co za tym idzie, do występowania dolegliwości bólowych, dlatego pończochy i podkolanówki uciskowe na lato to doskonała opcja dla wszystkich osób mających problem z żylakami. Produkty przeciwżylakowe na lato to specjalna kategoria produktów, które są wykonane z odpowiednich materiałów. Bardzo cienka dzianina lub mikrofibra są przewiewne i pozwalają zachować pełną higienę, zapewniając komfort nawet w bardzo upalne dni.

Podkolanówki uciskowe i ich rodzaje

Wybór podkolanówek uciskowych jest bardzo duży. Znajdziesz modele w różnych kolorach i o różnym stopniu kompresji. Na lato warto jednak wybierać delikatne i eleganckie materiały, które z łatwością można dopasować do codziennych stylizacji. Najlepiej sprawdza się tu podkolanówki kompresyjne damskie z transparentnych materiałów, delikatnie błyszczące lub matowe, takie jak podkolanówki profilaktyczne Sigvaris Delilah czy Relaxsan Basic . Latem możesz się również zdecydować na podkolanówki z otwartymi palcami. To doskonała propozycja dla osób, które potrzebują kompresji również w letnie upały. O produktach uciskowych latem nie powinny również zapominać kobiety w ciąży, które w tym czasie mogą odczuwać duży dyskomfort, jeśli chodzi o układ żylny. Podkolanówki uciskowe niwelują ból i uczucie ciężkości nóg, przynosząc wyraźną ulgę.

Produkty kompresyjne na lato

Podkolanówki kompresyjne na lato wykonane są w specjalnej technologii, która zapewnia przepuszczalność powietrza oraz regulację temperatury. Odpowiednia cyrkulacja powietrza umożliwia skórze swobodne oddychanie, dlatego produkty uciskowe mogą być swobodnie noszone latem. Są również w pełni bezpieczne dla osób ze skłonnościami do alergii czy podrażnień skóry. Profesjonalne podkolanówki uciskowe z lekkiego i przewiewnego materiału nie wpływają na zwiększoną potliwość ciała i zapewniają komfort również w letnie dni. Działają także antybakteryjnie. Latem można również sięgnąć po dodatkowe środki, takie jak spray chłodzący Medi Fresh , który odświeża i koi podczas noszenia produktów uciskowych. Rozpyla się go bezpośrednio na odzież kompresyjną, zapewniając uczucie komfortu i świeżości.

Latem nie warto rezygnować z kompresji

W przypadku chorób żylnych z pewnością nie warto rezygnować z odzieży uciskowej latem. Delikatne i lekkie podkolanówki uciskowe świetnie się sprawdzą również w upalne dni, zapewniając ulgę zmęczonym nogom, które o tej porze roku są mocno narażone na opuchliznę i dyskomfort.

< poprzednia strona następna strona >
Udostępnij:
Produkty powiązane

MEDI MEDIVEN SHEER & SOFT Podkolanówki uciskowe CCL1

THUASNE VENOFLEX INCOGNITO ABSOLU Podkolanówki uciskowe CCL1

THUASNE VENOFLEX SECRET Podkolanówki uciskowe CCL2

MEDI MEDIVEN SHEER & SOFT Podkolanówki uciskowe CCL2

MEDI MEDIVEN SHEER & SOFT Podkolanówki uciskowe CCL1

THUASNE VENOFLEX INCOGNITO ABSOLU Podkolanówki uciskowe CCL1

THUASNE VENOFLEX SECRET Podkolanówki uciskowe CCL2

MEDI MEDIVEN SHEER & SOFT Podkolanówki uciskowe CCL2

Made with pride by Expansio