Znajdź swój

rozmiar

Podkolanówki i pończochy przeciwżylakowe męskie – jakie wybrać?

Strona główna > Blog > Podkolanówki i pończochy przeciwżylakowe męskie – jakie wybrać?
Data publikacji:

Czym kierować się, wybierając męskie pończochy lub podkolanówki uciskowe? Walory zdrowotne to jedno, wygoda użytkowania bez skrępowania – to drugie. Dlatego w ofercie sklepów z materiałami kompresyjnymi znajdziesz produkty w różnych kolorach, z wygodnymi paskami, które podtrzymują pończochy na właściwym miejscu oraz dostosowanie do stopnia zaawansowania choroby.

Kompresjoterapia nie tylko dla pań

Kompresjoterapia to leczniczy, stopniowany ucisk na zewnętrzną stronę nóg. Wspomaga krążenie żylne krwi i przynosi ulgę, zwłaszcza w przewlekłej niewydolności żylnej, obrzękach limfatycznych, zakrzepicy żylnej oraz po niektórych zabiegach medycznych. Kompresjoterapię poleca się również osobom z nadwagą, a także profilaktycznie tym, którzy w pracy muszą długo stać lub siedzieć.

Efekt zdrowego ucisku uzyskuje się dzięki noszeniu specjalnych elastycznych podkolanówek, pończoch lub rajstop, opracowanych z myślą o kobietach i mężczyznach. Dlaczego podkolanówki przeciwżylakowe męskie są tak ważne w leczeniu? Gdy system pomp mięśniowych zawodzi, a krew żylna w nodze cofa się, zamiast wędrować w górę, pokonując siłę grawitacji i zaczyna zalegać w żyłach, powstaje refluks żylny. Zastawki nie spełniają już dobrze swej roli i właśnie w tym momencie zbawienna okazuje się kompresjoterapia. Wywierany na nogę ucisk masuje kończynę i pobudza do działania pompę mięśniową podudzia, zapobiega zaleganiu krwi w żyłach i powstawaniu zakrzepów.

Jak wybrać podkolanówki na żylaki męskie?

Profilaktykę i pierwszy stopień można zakupić bez konsultacji lekarskiej Zanim kupisz podkolanówki przeciwżylakowe męskie lub pończochy uciskowe wyższego stopnia skonsultuj się z lekarzem, który określi optymalną klasę kompresji oraz zadecyduje o czasie użytkowania.

Na podstawie wywiadu i badań określa się jeden z czterech stopni:

--> ucisk profilaktyczny – brak widocznych zmian na nogach, uczucie zmęczenia,

--> I stopień od 18 do 21 mmHg – występowanie pajączków i drobnych żylaków,

--> II stopień od 22 do 32 mmHg – duże żylaki oraz tendencje do obrzęku,

--> III stopień od 33 do 46 mmHg – ciężki zespół zakrzepowy, masywne obrzęki limfatyczne.

Podkolanówki uciskowe męskie oraz pończochy przeciwżylakowe dostępne są zwykle w dwóch matowych, kryjących kolorach – czarnym i cielistym, zapewniając kompatybilność z dowolnym zestawem ubrań casual lub eleganckim. Różnią się również grubością oraz zastosowaną mieszanką. Alergikom zaleca się stosowanie podkolanówek przeciwżylakowych z dodatkiem bawełny, np. Sigvaris Cotton. Włókna bawełniane pokrywają podkolanówki od wewnętrznej strony, dzięki czemu skóra ma bezpośredni kontakt z naturalną tkaniną, a materiał zachowuje elastyczność, gwarantując wygodę i termoregulację nawet podczas uprawiania sportu.

W wyborze odpowiedniego rozmiaru pończoch i podkolanówek pomagają rozbudowane tabele oraz kalkulatory rozmiarów, wyposażone w instrukcje pomiarów nóg od kostki aż po pachwinę. Warto pamiętać, że mierzymy i zakładamy bieliznę uciskową rano, tuż po przebudzeniu.



Podkolanówki uciskowe 1 stopnia męskie – dla kogo?

Jeśli odczuwasz ciężkość i zmęczenie nóg, zauważyłeś występowanie pajączków oraz drobnych żylaków na nogach, podkolanówki uciskowe 1 stopnia męskie to najlepszy wybór dla Ciebie. Charakteryzują się uciskiem rzędu 18-23 mmHg i mogą być także stosowane w profilaktyce zakrzepicy i zatorowości u pacjentów unieruchomionych oraz w profilaktyce podczas podróży. Skuteczność podkolanówek leży w idealnym dopasowaniu rozmiaru oraz zastosowaniu wysokiej jakości materiałów (elastan i poliamid).

Podkolanówki uciskowe męskie 2 stopnia – kiedy wybrać?

Druga klasa leczniczego ucisku to podkolanówki przeciwżylakowe (np. marek Sigvaris i Aries) dla osób z łagodnym obrzękiem, zakrzepicą żylną, przewlekłą niewydolnością żylną, zespołem pozakrzepowym, obrzękiem pourazowym, przewlekłą chorobą żylną. Przynoszą również ulgę pacjentom w stanach pooperacyjnych, tym, którzy przeszli zabiegi ablacji termicznej, chirurgii żył lub skleroterapii. Podkolanówki uciskowe 2 stopnia mogą być także stosowane w terapii wygojonego owrzodzenia żylnego oraz w profilaktyce zakrzepicy żył głębokich, obrzęków i zespołu pozakrzepowego.

Pończochy uciskowe męskie 1 i 2 stopnia działają w ten sam sposób, co pończochy samonośne i pończochy z przypięciem do pasa, a dzięki wyprofilowanym kształtom dopasowują się idealnie do Twoich nóg. Dyskrecja, wygoda i troska o zdrowie – wybierz profesjonalne produkty do kompresjoterapii w ofercie sklepu Kompresyjni.pl.

< poprzednia strona następna strona >
Udostępnij:
Produkty powiązane

THUASNE VENOFLEX FAST Lin Podkolanówki uciskowe z lnem męskie CCL1

THUASNE VENOFLEX FAST Laine Podkolanówki uciskowe z wełną męskie CCL2

THUASNE VENOFLEX FAST Laine Podkolanówki uciskowe z wełną męskie CCL1

THUASNE VENOFLEX FAST COTTON Podkolanówki uciskowe męskie CCL2

THUASNE VENOFLEX FAST Lin Podkolanówki uciskowe z lnem męskie CCL1

THUASNE VENOFLEX FAST Laine Podkolanówki uciskowe z wełną męskie CCL2

THUASNE VENOFLEX FAST Laine Podkolanówki uciskowe z wełną męskie CCL1

THUASNE VENOFLEX FAST COTTON Podkolanówki uciskowe męskie CCL2

Made with pride by Expansio