Na zdjęciu: Pończochy uciskowe Sigvaris

Pończochy lecznicze 2 stopnia kompresji

Pończochy lecznicze dzielimy ze względu na stopień kompresji na produkty pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia. Pierwszy stopień przeznaczony jest dla osób z lekkimi dolegliwościami, a trzeci stopień lekarze zalecają kobietom i mężczyznom cierpiącym na zaawansowaną chorobę żylakową. Pończochy uciskowe 2 stopnia kompresji to rozwiązanie pośrednie, które adresowane jest do osób z poważniejszymi dolegliwościami, łagodnymi obrzękami i po stanach pooperacyjnych.

Drugi, a zwłaszcza trzeci stopień kompresji musi być zalecony przez lekarza. Nie można samodzielnie podjąć decyzji o wyborze klasy ucisku.

Dla kogo pończochy uciskowe 2 stopnia kompresji?

CCL2, czyli 2 klasa kompresji, to oznaczenie pończoch o ucisku 23-32 mmHg. Produkty te przeznaczone są dla osób:

Pończochy przeciwżylakowe 2 stopnia kompresji – męskie i damskie

W naszej ofercie znajdziesz pończochy przeciwżylakowe 2 stopnia kompresji męskie oraz damskie. Większość produktów to pończochy unisex, czyli przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn, które dostępne są w kolorze czarnym, białym i naturalnym. Przygotowaliśmy także pończochy przeciwżylakowe 2 stopnia kompresji adresowane do kobiet, które pragną nosić modne pończochy lecznicze w kolorach takich jak granatowy, brązowy, piaskowy, szary czy indygo. Kolorowe pończochy uciskowe 2 stopnia dostępne są na specjalne zamówienie, a czas oczekiwania wynosi do 3 tygodni. Wybierając kolorowe pończochy uciskowe drugiego stopnia, dbasz o swoje zdrowie, a przy tym wyglądasz modnie i stylowo.

Pończochy przeciwżylakowe 2 stopnia kompresji – rozmiary od XXS od XL Plus

Zapewniamy szeroki wybór rozmiarów pończoch, by nasi klienci mogli z łatwością dobrać pończochy uciskowe II stopnia, które są dopasowane i wygodne, a przy tym skuteczne. Aby znaleźć odpowiedni rozmiar, należy dokonać pomiarów obejmujących długość nogi oraz obwody: uda przy pośladku, środka uda, okolicy pod kolanem, łydki oraz okolicy kostki. Pamiętaj, by pomiarów dokonać rano, tuż po przebudzeniu, w pozycji stojącej – tylko wtedy otrzymasz wymierne wyniki. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Tabeli Rozmiarów obejmującej od 3 do 12 rozmiarów – w zależności od producenta.

Markowe pończochy uciskowe 2 stopnia – cena

Pończochy uciskowe – 2 stopień kompresji dostępne w naszej ofercie to najwyższej jakości produkty medyczne pochodzące od najlepszych producentów, takich jak Sigvaris i Aries, których specjalnością są pończochy uciskowe 2 stopnia. Cena produktów Sigvaris i Aries jest zróżnicowana, lecz dobrej jakości pończochy możesz nabyć już poniżej 100 złotych. Jeśli jednak zależy Ci na najlepszych produktach w swojej kategorii, polecamy lecznicze pończochy przeciwżylakowe 2 stopnia kompresji Sigvaris, które dostępne są w szerokiej gamie kolorów i rozmiarów.