Na zdjęciu: Podkolanówki uciskowe SIGVARIS

Podkolanówki uciskowe 2 stopnia należą do kategorii produktów leczniczych adresowanych do osób zmagających się ze średnio zaawansowaną chorobą żylakową. Podkolanówki przeciwżylakowe II stopnia to wybór pośredni między pierwszym i trzecim stopniem kompresji, wyróżniający się uciskiem rzędu 23-32 mmHg. Produkty z tej kategorii przeznaczone są dla kobiet oraz mężczyzn.

Podkolanówki medyczne uciskowe – 2 klasa kompresji – dla kogo?

Zgodnie z zaleceniami producentów podkolanówki uciskowe 2 stopnia Sigvaris i Aries przeznaczone są dla osób cierpiących na następujące dolegliwości: żylaki z łagodnym obrzękiem; wyraźne żylaki ciążowe; zakrzepica żylna; przewlekła niewydolność żylna; zespół pozakrzepowy; obrzęk pourazowy; przewlekła choroba żylna.

Podkolanówki medyczne uciskowe – 2 klasa kompresji sprawdzają się także u pacjentów w stanach pooperacyjnych, którzy przeszli zabiegi ablacji termicznej, chirurgii żył lub skleroterapii. Oprócz tego podkolanówki uciskowe 2 stopnia mogą być także stosowane w terapii wygojonego owrzodzenia żylnego oraz w profilaktyce zakrzepicy żył głębokich, obrzęków i zespołu pozakrzepowego.

Podkolanówki uciskowe męskie 2 stopnia

Lecznicze podkolanówki znacząco różnią się od tych dostępnych w sklepach z bielizną, gdyż są przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Większość naszych produktów należy do kategorii unisex, a więc jest adresowana do osób obojga płci szukających najwyższej jakości podkolanówek leczniczych. Wszystkie podkolanówki uciskowe męskie 2 stopnia są dostępne w neutralnych kolorach, takich jak czarny, naturalny, brązowy, carbon i granatowy.

Markowe podkolanówki przeciwżylakowe 2 stopnia kompresji – ceny i rozmiary

W naszej ofercie zgromadziliśmy wyłącznie markowe podkolanówki przeciwżylakowe 2 stopnia kompresji. Ceny poszczególnych produktów zależą przede wszystkim od wybranego producenta. Wśród tańszych podkolanówek, które cechują się elastycznością, dopasowaniem, delikatnością i właściwościami antybakteryjnymi, znajdziesz produkty marki Aries, dostępne w 5 rozmiarach: od S do XXL. Z kolei dla kobiet i mężczyzn szukających podkolanówek leczniczych z najwyższej półki przygotowaliśmy produkty marki Sigvaris w 12 rozmiarach (XXS-XL Plus) i wielu modnych kolorach. Podkolanówki przeciwżylakowe 2 stopnia kompresji dostępne są w wersji z otwartymi oraz zamkniętymi palcami.

Jak dobrać dopasowane podkolanówki uciskowe 2 stopnia?

Aby podkolanówki medyczne uciskowe (2 stopień kompresji) pełniły swoją funkcję i miały działanie prozdrowotne, niezbędny jest dobór odpowiedniego rozmiaru. W naszej ofercie znajdziesz aż 12 różnych rozmiarów, dzięki czemu możesz mieć pewność, że wybierzesz idealnie dopasowane podkolanówki. Skorzystaj z Tabeli Rozmiarów, w której znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące pomiarów. Ważne, by pomiarów dokonywać rano, po przebudzeniu, koniecznie w pozycji stojącej. Jeśli masz wątpliwości dotyczące wyboru odpowiedniego rozmiaru, skontaktuj się z nami – chętnie pomożemy dobrać dopasowane podkolanówki uciskowe przeciwżylakowe 2 stopnia ucisku z oferty Sigvaris i Aries.