Znajdź swój

rozmiar

Podkolanówki uciskowe 2 stopnia – skuteczna profilaktyka

Strona główna > Blog > Podkolanówki uciskowe 2 stopnia – skuteczna profilaktyka
Data publikacji:

Podkolanówki kompresyjne są stosowane w profilaktyce i leczeniu żylaków. Modele o 2 stopniu ucisku to odzież medyczna, która sprawdza się w przypadku poważniejszych schorzeń żylnych, dlatego zawsze powinna być stosowana na zlecenie lekarza i zgodnie z jego instrukcjami. Kto i kiedy powinien nosić takie skarpety? Odpowiadamy!

Kto powinien nosić podkolanówki uciskowe 2 stopnia?

Podkolanówki uciskowe 2 stopnia są przeznaczone dla osób, które borykają się z konkretnymi schorzeniami i wszystkich tych, którzy potrzebują większego stopnia kompresji niż ten zapewniany przez podkolanówki o 1. stopniu ucisku. Jest to wyrób medyczny, więc przed jego zastosowaniem należy się skonsultować z lekarzem. W jakich sytuacjach warto zdecydować się na podkolanówki przeciwżylakowe? Przekonaj się!

Żylaki

Podkolanówki uciskowe 2 stopnia kompresji to doskonały wybór w przypadku osób z żylakami lub niewydolnością żylną. Tego typu skarpety mają korzystny wpływ na krążenie i zapewniają dość wysoki poziom wsparcia. Podkolanówki uciskowe 2 stopnia mogą pomóc w redukcji bólu i obrzęków związanych z żylakami. Sprawdzą się również w przypadku przewlekłej niewydolności żylnej. Pomagają poprawić krążenie krwi, zmniejszają ryzyko powikłań i mogą zapobiegać zakrzepicy żył głębokich.

Obrzęki

Podkolanówki uciskowe 2 stopnia kompresji to również doskonała propozycja dla osób, które mają tendencję do obrzęków na nogach. Chodzi tu przede wszystkim o obrzęki powstałe po pozostawaniu przez dłuższy czas w pozycji stojącej lub siedzącej. Podkolanówki CCL2 mogą zminimalizować uczucie zmęczonych nóg, ponieważ dobrze wspierają odpływ płynów limfatycznych.

Zakrzepica żylakowa

Podkolanówki przeciwżylakowe to także doskonała propozycja dla osób z ryzykiem zakrzepicy żylaków. Stopniowy ucisk 2 stopnia kompresji zapobiega tworzeniu się skrzepów krwi poprzez poprawę krążenia.

Długotrwałe podróże

Podkolanówki uciskowe drugiego stopnia są zazwyczaj przeznaczone dla osób z poważniejszymi schorzeniami żylnymi lub limfatycznymi. Na podróż zwykle stosuje się klasy ucisku pierwszego, mogą one wówczas zapobiegać obrzękom i zastojom krwi w nogach, co zdecydowanie poprawia komfort osób zmuszonych do pozostawania przez dłuższy czas w pozycji siedzącej.

Aktywność fizyczna

Odzież kompresyjna ma również zastosowanie w sporcie. Osoby aktywne fizycznie korzystają z podkolanówek uciskowych 2 stopnia z uwagi na ich korzystny wpływ na krążenie i wsparcie dla mięśni, które minimalizuje ryzyko kontuzji. Odzież kompresyjna w tym przypadku może również przyspieszać proces regeneracji mięśni. 

 

Poza tym podkolanówki mogą być stosowane również po zabiegach chirurgicznych na żyłach, ponieważ zmniejszają obrzęki i zwalczają ból. To również doskonały wybór podczas ciąży. Podkolanówki uciskowe 2 stopnia to wyrób medyczny, więc zawsze powinny być stosowane pod nadzorem lekarza, który pomoże dobrać odpowiedni poziom kompresji.

Jakie podkolanówki kompresyjne wybrać?

Wybór podkolanówek kompresyjnych 2 stopnia jest bardzo szeroki. Sklepy mają bogaty asortyment produktów do noszenia na co dzień, a także idealnych na czas rehabilitacji po zabiegach czy dla osób trenujących różne dyscypliny sportowe. Na rynku znajdziesz między innymi podkolanówki uciskowe:

Podkolanówki kompresyjne męskie są najczęściej dostępne w stonowanych i neutralnych kolorach. Sklepy oferują klasyczne kryjące modele oraz grubsze, prążkowane skarpety, takie jak Venoflex Men, które z powodzeniem można nosić do eleganckich spodni. Kobiety znajdą dla siebie eleganckie transparentne podkolanówki w neutralnych kolorach – na przykład Relaxsan Basic Plus – a także oryginalne, kolorowe propozycje na specjalne okazje, takie jak Sigvaris Magic Style czy Medi Mediven Elegance. Możesz się również zdecydować na odzież kompresyjną z domieszką bawełny oraz z aktywnym srebrem, które ma właściwości antybakteryjne.

Jak dbać o odzież kompresyjną?

Podkolanówki kompresyjne powinny być zakładane rano, przed wstaniem, kiedy nogi nie są jeszcze opuchnięte. Należy je zdejmować przed położeniem się spać. Najlepiej prać je w pralce (w zimnej wodzie) lub ręcznie, z użyciem łagodnego detergentu. Nie powinno się ich suszyć w suszarce bębnowej. Co ważne, do noszenia odzieży kompresyjnej trzeba się przyzwyczaić. W przypadku powtarzającego się dyskomfortu należy się jednak skontaktować z lekarzem. 

Dlaczego warto nosić podkolanówki kompresyjne CCL2?

Stopniowy ucisk podkolanówek kompresyjnych 2 stopnia może pomóc w zapobieganiu powstawaniu nowych żylaków oraz zmniejszaniu dyskomfortu związanego z tymi istniejącymi. Podkolanówki uciskowe 2 stopnia mogą być również stosowane profilaktyczne. Wpływają korzystnie na krążenie krwi i zmniejszają ryzyko powikłań przewlekłej niewydolności żylnej. Mogą także pomóc w zapobieganiu zakrzepicy żył głębokich oraz zmniejszaniu obrzęków spowodowanych obrzękiem limfatycznym. To również idealny sposób na przeciwdziałanie urazom sportowym. Stabilizacja mięśni i stawów zmniejsza ryzyko urazów i kontuzji, poprawia wydajność sportową i zmniejsza zmęczenie mięśni podczas wysiłku. Podkolanówki uciskowe 2 stopnia pomagają również zmniejszyć ból spowodowany zapaleniem stawów.

< poprzednia strona następna strona >
Udostępnij:
Made with pride by Expansio