Znajdź swój

rozmiar

Jak zmierzyć nogi, aby dobrać odpowiedni produkt uciskowy?

Strona główna > ABC Kompresji > Jak zmierzyć nogi, aby dobrać odpowiedni produkt uciskowy?
Data publikacji:

Prawidłowy pomiar nóg - o czym pamiętać?

CZEGO POTRZEBUJESZ?

PAMIĘTAJ!

ZACZYNAMY... :)

1. Pomiary obwodów nóg.

     

     

      

         

2. Pomiary długości nóg.

    

 

Punkt pomiaru robi różnicę

Część produktów kompresyjnych ma tylko jedną długość – uniwersalną. Jednak w większości przypadków do wyboru mamy dwie, lub nawet trzy długości – po to, aby pończochy czy rajstopy przeciwżylakowe były idealnie dopasowane. Dzięki temu mamy pewność, że będziemy się w nich czuć komfortowo. Zbyt krótkie bowiem – będą zsuwać się w dół. Zbyt długie z kolei sprawią, że materiał na nodze będzie się marszczył i zbierał w zgięciu kolanowym, powodując dyskomfort.


Tabele pomiarowe produktów kompresyjnych

...A zatem pomiary wykonane i spisane? Gratulacje!! Teraz wystarczy porównać je z tabelą pomiarową znajdującą się przy każdym produkcie lub wpisać je do naszego kalkulatora, który znajdzie dla Ciebie odpowiednie podkolanówki, pończochy lub rajstopy uciskowe:
https://kompresyjni.pl/pl/module/kompresyjni/calculator


WAŻNE! 

Nie ma jednej uniwersalnej tabeli pomiarowej. Każdy producent, a nawet każdy produkt, ma inną tabelę. Na przykład, rozmiar "M" w przypadku pończoch Medi Duomed ma inne wartości niż "M" w przypadku pończoch Sigvaris Cotton.

Wykonanie pomiarów nie jest skomplikowane i zazwyczaj można to zrobić samodzielnie w domu. Gdyby jednak pojawiły się pytania lub wątpliwości skontaktuj się z nami  -  chętnie pomożemy i doradzimy. J

Telefon: 783070207
e-mail: kontakt@kompresyjni.pl

następna strona >
Udostępnij:
Made with pride by Expansio