Znajdź swój

rozmiar

Kompresjoterapia na co dzień

Strona główna > Blog > Kompresjoterapia na co dzień
Data publikacji:

Odzież uciskowa powinna być stosowana jako ważne działanie profilaktyczne szczególnie u osób genetycznie obciążonych, u kobiet w ciąży i osób pracujących na stojąco. Kompresyjne podkolanówki czy pończochy świetnie sprawdzą się też w czasie długich lotów i samochodowych podróży. Kompresjoterapia poprawia krążenie krwi, zmniejsza ryzyko powstania zakrzepicy oraz niweluje uczucie ciężkości nóg. Dlatego warto ją zastosować, gdy tylko pojawią się pierwsze niepokojące objawy, takie jak ból nóg, opuchlizna czy pajączki.

Jakie produkty warto wybrać do kompresjoterapii?

Chyba najczęściej wybieranym produktem są uniwersalne podkolanówki. Łatwo się je zakłada i nosi, jednak nie zawsze stanowią wystarczającą profilaktykę. Po zabiegu usunięcia żylaków i w przypadku żylaków występujących powyżej kolan, konieczne jest zakładanie pończoch lub rajstop uciskowych. O tym, jakie produkty uciskowe zastosować, powinien przede wszystkim zadecydować lekarz.

Pończochy czy rajstopy uciskowe?

Czy lepszym wyborem są rajstopy czy pończochy uciskowe? To w zasadzie indywidualna decyzja. Jeżeli lekarz nie zaleci konkretnego rozwiązania i nie ustali, co dla nas jest korzystniejsze, to sami możemy zdecydować, który produkt wybrać. Najistotniejszy przy wyborze rajstop i pończoch uciskowych jest dobór odpowiedniego stopnia ucisku oraz właściwego rozmiaru. W przypadku produktów leczniczych stopień kompresji powinien być bezwzględnie skonsultowany z lekarzem – musi być on idealnie dostosowany do stopnia niewydolności żył.

Dla kogo pończochy kompresyjne?

Dla niektórych osób zakładanie pończoch uciskowych, szczególnie tych bez palców, jest zdecydowanie wygodniejsze. Kobiety przyzwyczajone do noszenia zwykłych pończoch samonośnych na co dzień z pewnością docenią bogatą ofertę pończoch uciskowych. Są to często eleganckie produkty o dużym komforcie noszenia. Pończochy kompresyjne są też lepszym wyborem w przypadku profilaktyki przeciwzakrzepowej po operacji. Zdecydowanie łatwiej zakłada się je w przypadku pacjentów leżących.

Dla osób, które po zabiegu operacyjnym potrzebują tylko jednej pończochy, dedykowane są pojedyncze pończochy mocowane w pasie. Za przykład mogą tu posłużyć pończochy unisex Aries Avicenum. Te pończochy idealnie dopasowują się do ciała, są bardzo miękkie i przyjemne w dotyku. Produkt ten doskonale sprawdza się po zabiegach operacyjnych oraz w przypadku żylaków, które pojawiły się na jednej nodze. To też idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią lub nie mogą nosić pończoch samonośnych.

Kto powinien wybrać rajstopy uciskowe?

Inne osoby lepiej czują się w rajstopach. Rajstopy przeciwżylakowe są bardzo wygodne. Miękki i przepuszczający powietrze materiał sprawia, że mogą być noszone latem i zimą. Znajdziemy specjalne fasony przeznaczone dla kobiet w ciąży i dla mężczyzn.

Kobiece rajstopy Sigvaris Magic dostępne są w dziewięciu modnych kolorach i w małych rozmiarach. To bardzo elegancki, półtransparentny model, który nie różni się wizualnie od rajstop noszonych na co dzień. Rajstopy zostały wyposażone w efekt push-up, który dodatkowo pięknie modeluje i unosi pośladki oraz koryguję sylwetkę.

Rajstopy Aries Avicenum 140 to również idealne rajstopy do codziennego noszenia. Charakteryzują się I stopniem kompresji. Wykonane są z transparentnego i bardzo elastycznego materiału, który zapewnia duży komfort noszenia. Dostępne są w 4 atrakcyjnych kolorach Najczęściej stosuje się je w celu złagodzenia pierwszych objawów dolegliwości żylnych, takich jak pajączki czy zmęczenie i opuchlizna nóg.

< poprzednia strona następna strona >
Udostępnij:
Produkty powiązane

RELAXSAN Fancy Socks Podkolanówki uciskowe z bawełny - bordowe w kropki CCL1

RELAXSAN Fancy Socks Podkolanówki uciskowe z bawełny - grafitowe w kropki CCL1

RELAXSAN Fancy Socks Podkolanówki uciskowe z bawełny - niebieskie w kropki CCL1

RELAXSAN COTTON 280 DEN Podkolanówki uciskowe bawełniane ze srebrem CCL2

RELAXSAN Fancy Socks Podkolanówki uciskowe z bawełny - bordowe w kropki CCL1

RELAXSAN Fancy Socks Podkolanówki uciskowe z bawełny - grafitowe w kropki CCL1

RELAXSAN Fancy Socks Podkolanówki uciskowe z bawełny - niebieskie w kropki CCL1

RELAXSAN COTTON 280 DEN Podkolanówki uciskowe bawełniane ze srebrem CCL2

Made with pride by Expansio